Milli briç sporcumuz Sayın Süleyman KOLATA 20-22 Ocak 2017 tarihleri arasındaki  kulübümüzü ziyareti esnasında hem turnuvalara katıldı hem de eğitim seminerleri vererek bilgi ve deneyimlerini kulüp sporcularımıza aktardı.

Kolata, üç gün boyunca turnuvalarda oynanan elleri tek tek, kendi bilgi ve birikimi çerçevesinde katılan sporcular için değerlendirmiştir. Ayrıca turnuvaların öncesinde 6 saatlik üç derste Defans Yöntemleri, Ataklar, Araya Girişler (Overcall) , Kompetisyon (Yarışsal) Deklere Sekansları ve katılımcıların çeşitli sorularını da kapsayan çok yararlı eğitim konularını anlatmıştır.

Sayın Kolata'nın  büyük bir özveriyle gerçekleştirdiği bu birliktelikten tüm briç sporcuları memnun kalmış olup önümüzdeki yıllarda da tekrarlanması büyük kabul görmüştür.

Çok faydalı geçen bu sürecin sonunda kendisinin önerisiyle bizlere daha çabuk ulaşabileceği ve briçle ilgili tüm sorularımıza yanıt verebileceği "TRABZON KOLATA" adında bir WhatsApp sosyal medya grubunu oluşturduk.

Trabzon Briç Kulübü Türkiye'de bir ilke imza atarak 17.8.2013 tarihinde        muhteşem bir doğaya sahip Tonya'nın Kadıralak Yaylasında (1300m.) 1.KADIRALAK İKİLİ BRİÇ TURNUVASI'nı başarıyla düzenledi. Sabah başlayan yayla yolculuğu yayla tesislerinde kahvaltı , yayla gezisi , turnuva ve akşam yemeğiyle sona erdi. Organizasyon sporcuların ailelerine ve diğer konuklara farklı bir haftasonu dinlencesi sağladı. Turnuvada 50 sporcu mücadele etti.

Tek seanslık turnuva sonucunda çiftler sıralaması şu şekilde oluştu :

1. Turan ÇELİK - Mehmet ALTUNTAŞ (%62.41)
2. Yener ERSAN - Settar HAFIZ (%60.42)
3. İsmail AYDEMİR - Kemal KARABULUT (%56.99)

Ödül töreninde konuşan Trabzon Briç Kulübü Başkanı Orhan Özgür, birincisi yapılan turnuvamızın geleneksel hâle gelmesi ve bölgesel bir nitelik kazanması için önümüzdeki yıl daha etkili ve kapsamlı bir çalışma ortaya koyacaklarını açıkladı.

Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Dr. Nevzat Aydoğdu, 1 Temmuz 2013 günü      akşamı milli briç sporcularımızdan Fikret Aydoğdu ile birlikte Trabzon Briç  Kulübü’nü ziyaret etti.

Ziyaretçiler

Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Toplam
95
116
1672
5154
143847